سقوط طلا در آستانه مذاکرات صلح اوکراین و روسیه

سقوط طلا در آستانه مذاکرات صلح اوکراین و روسیه

قیمت‌ طلا در روز دوشنبه با افزایش شاخص دلار و ثابت‌ماندن بازدهی خزانه‌داری آمریکا نزدیک به بالاترین حد در چند ماه اخیر و تمرکز سرمایه‌گذاران بر مذاکرات صلح روسیه و اوکراین در این هفته کاهش یافت.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/01/08 | 00:01

نظری ثبت نشده

سقوط طلا در آستانه مذاکرات صلح اوکراین و روسیه

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۱۸.۴۰ درصدی به ۱۹۴۰ دلار رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۹۴ درصد کاهش و به اصطلاح معامله گران سقوط، به ۱۹۴۱ دلار و ۱۰ سنت رسید و البته روند کاهشی ادامه دارد. این قیمت‌گذاری در ساعت ۱۰ صبح به وقت شرقی است.

سقوط طلا در آستانه مذاکرات صلح اوکراین و روسیه

طلا پس از توقف رشد روز جمعه و تقویت دلار آمریکا صبح امروز در آسیا در حال کاهش است.  دلار از جایگاه خود به عنوان یک پناهگاه سود برده است و درگیری در اوکراین باعث شده است که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد.

با کمک انتظارات فدرال رزرو ایالات‌متحده مبنی بر انقباض پولی، بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به بالاترین حد چند ساله خود ثابت شد و هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش داد.

هفته گذشته فدرال رزرو برای اولین بار در سه سال گذشته هزینه‌های استقراض را افزایش داد و معامله‌گران با احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره در ماه می، قیمت‌گذاری می‌کنند. بازده و نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد.

مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین قرار است در هفته جاری در ترکیه برگزار شود. دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، در روز جمعه با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۰۹۳.۱۸ تن رسید که بالاترین میزان از اواخر فوریه ۲۰۲۱ است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۱.۵ درصد کاهش به ۲۵.۱۳ دلار رسید و پلاتین ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۹۹۵.۰۳ دلار رسید، در حالی که پالادیوم با یک درصد افزایش به ۲۳۵۹ دلار و ۷۲ سنت رسید.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

طلا

برتر

قیمت طلا

جنگ روسیه با اوکراین

سقوط طلا

مذاکرات صلح

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت