بیمه نامه های صادر شده قبل ۲۹ اسفند نیاز به الحاقیه ندارند

بیمه نامه های صادر شده قبل ۲۹ اسفند نیاز به الحاقیه ندارند

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ دیه کامل در سال ۱۴۰۱ گفت: برای کسانی که شروع اعتبار بیمه نامه شخص ثالث آن‌ها قبل از ۲۹ اسفند سال گذشته بوده برای افزایش مبلغ دیه نیاز به الحاقیه ندارند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/01/09 | 00:01

نظری ثبت نشده

بیمه نامه های صادر شده قبل ۲۹ اسفند نیاز به الحاقیه ندارند

به گزارش گلدنیوز، رحیم مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی درباره افزایش نرخ جدید بیمه شخص ثالث گفت: با توجه به اینکه دیه ماه حرام در سال جاری 800 میلیون تومان خواهد بود و بر اساس قانون بایستی بیمه شخص ثالث را بر اساس دیه ماه حرام صادر کنیم، محاسبات مربوط به این نرخ را انجام داده و به شرکت‌های مربوطه بخشنامه خواهیم کرد.

بیمه نامه های صادر شده قبل ۲۹ اسفند نیاز به الحاقیه ندارند


افزایش 25 درصدی


مصدق درباره دریافت الحاقیه افزود: برای کسانی که شروع اعتبار بیمه نامه آن‌ها قبل از 29 اسفند سال گذشته بوده برای افزایش مبلغ دیه نیاز به الحاقیه ندارند، اما، چون تعهدات مالی آن‌ها 16 میلیون تومان است اگر مایل باشند می‌توانند افزایش دهند.

 مصدق درباره بیمه نامه‌های صادره اول فروردین ماه اضافه کرد: ما از شرکت‌و صندوق تامین خسارت‌های بدنی درخواست کردیم تمهیداتی را برای کسانی که سال جدید بیمه نامه آن‌ها صادر شده است، در نظر بگیرند.

مصدق افزود: بخش اعظم بیمه نامه‌های صادره ما بیمه نامه‌هایی است که سال گذشته صادر شده است.

بر اساس این گزارش به موجب ابلاغ رئیس قوه قضائیه قیمت دیه کامل در ماه‌های غیر حرام برای سال 1401 مبلغ 6 میلیارد ریال معادل 600 میلیون تومان تعیین شد.

براساس قانون، نرخ دیه در ماه‌های حرام به میزان یک سوم افزوده خواهد شد که با این حساب نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام (محرم، ذیقعده، ذیحجه و رجب) معادل 800 میلون تومان است.

میزان افزایش نرخ دیه در سال 1401

نرخ دیه کامل در سال 1401 نسبت به سال 1400 در ماه‌های غیر حرام مبلغ 120 میلیون تومان و در ماه‌های حرام نیز مبلغ 160 میلیون تومان معادل 25 درصد افزایش داشته است. (مبلغ دیه کامل در سال 1400 برای قتل غیر عمد فرد مسلمان در ماه‌های غیر حرام 480 میلیون و برای ماه‌های حرام 640 میلیون تومان بود.)

منبع :تسنیم

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

الحاقی بیمه

بیمه شخص ثالث

بیمه نامه

دیه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت