واگذاری ۸ فقره گواهی‌‌ کشف معادن در ماه آینده

واگذاری ۸ فقره گواهی‌‌ کشف معادن در ماه آینده

معاون وزیر صمت گفت: با هدف ایجاد تحرک و رونق بخش خصوصی در فعالیت‌‌های معدنی، ۸ فقره گواهی‌‌های کشف معادن در ماه آینده واگذار می‌شود.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/02/27 | 00:02

نظری ثبت نشده

واگذاری ۸ فقره گواهی‌‌ کشف معادن در ماه آینده

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)؛ به نقل از دنیای اقتصاد، معاون وزیر صمت گفت: با هدف ایجاد تحرک و رونق بخش خصوصی در فعالیت‌‌های معدنی، ۸ فقره گواهی‌‌های کشف معادن در ماه آینده واگذار می‌شود.

به گزارش روابط‌‌عمومی سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات ‌‌معدنی کشور، علیرضا شهیدی افزود: واگذاری این ۸ گواهی اکتشافی، برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش‌‌بنیان و اشتغال‌‌آفرین و حمایت از بخش خصوصی در انجام فعالیت‌‌های معدنی است. وی تصریح کرد: بر مبنای رویکرد جدید این سازمان، قرار است در حوزه فعالیت‌‌های کلان اکتشافی کشور، ۸ فقره گواهی کشف مواد معدنی مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس زینتی را در قالب واگذاری طبق تشریفات قانونی مزایده اعلام کنیم تا بخش خصوصی در فضای عادلانه، رقابتی و شفاف به فعالیت‌‌های معدن‌کاری وارد شود.

وی یادآور شد: اطلاعات ‌‌پایه مناسب از محدوده‌هایی که شامل واگذاری است تهیه ‌‌شده است و از نظر سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات ‌‌معدنی کشور این مناطق مستعد هستند و انتظار می‌‌رود بخش خصوصی اقدام به تکمیل عملیات اکتشاف در مرحله تفصیلی کرده و در نهایت وارد چرخه بهره‌‌برداری شود.

معاون وزیر صمت ادامه داد: در محدوده‌های شامل مراحل شناسایی و پی‌‌جویی و همچنین تلفیق و مدل‌‌سازی داده‌های حاصل از اطلاعات ‌‌پایه انجام‌‌شده و به گواهی کشف رسیده که در آنها وجود مواد معدنی باارزش همچون مس، طلا، نقره، آنتیموان، سرب و روی و سیلیس زینتی، محرز شده است.

شهیدی رویکرد جدید سازمان متبوع خود را انجام اکتشاف‌‌های عمقی، تهیه اطلاعات‌‌پایه دقیق‌‌تر و بازنگری اطلاعات پیشین با روش‌های روز دنیا عنوان کرد و گفت: به‌طور یقین این امر موجب کاهش ریسک سرمایه‌‌گذاری در امر اکتشاف، تحول چشمگیر در فعالیت‌‌های معدن‌کاری، عمرانی و زیرساختی کشور خواهد شد.

مراحل واگذاری گواهی کشف‌‌های یادشده بر اساس برنامه‌‌ریزی‌‌های صورت گرفته در خرداد امسال اجرایی می‌شود که این امر با اعلام قبلی از روزهای آینده صورت خواهد گرفت. متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات دقیق و نحوه شرکت در مزایده یادشده به پایگاه اطلاع‌‌رسانی سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات‌‌ معدنی کشور به نشانی www.gsi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

معدن طلا

طلاوجواهر

معادن طلا

کشف معدن طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت