برگزاری نخستین قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو

برگزاری نخستین قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو

نخستین قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو امروز نهم خرداد برگزار شد که بر اساس آن ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ خودرو به متقاضیان اختصاص یافت.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/03/09 | 00:03

نظری ثبت نشده

برگزاری نخستین قرعه کشی در سامانه یکپارچه فروش خودرو

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای عبدالله توکلی لاهیجانی در ارتباط با رسانه ملی افزود 4 میلیون و 175 هزار و 352 نفر در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، ثبت نام کردند که از این میزان ثبت نام  سه میلیون و 878 هزار و 301 نفر در طرح عادی و 297 هزار و 52 نفر در طرح حمایت از خانواده بوده است. 

وی اضافه کرد: پیرو مفاد نامه رئیس جمهور در خصوص شفاف سازی فرآیند عرضه خودرو, نخستین سامانه فروش یکپارچه خودرو با هدف شفاف سازی فرآیند فروش به متقاضیان تحت سازمان حمایت نظارت از مصرف کنندگان از ساعت 9 سه شنبه 27 اردیبهشت ایجاد شد و یک هفته این ثبت نام ادامه داشت و امروز هم فرآیند قرعه کشی انجام می شود.

توکلی ادامه داد: ظرفیت اعلامی برای این دوره,  176 هزار و 911 هزار خودرو بوده که در قالب 115 طرح فروش فوق العاده پیش فروش کمتر از یک سال و مشارکت در تولید عرضه شده است.

وی درباره فرآیند تکمیل ثبت نام برای برندگان شدگان این طرح  گفت: فرآیند فروش به عهده خودروسازان است و بر اساس فهرست برندگان قرعه کشی, خودرو تخصیص پیدا خواهد کرد، اما برای خودروهایی که متقاضیان آن به حد نصاب ظرفیت نرسیده  خودروها بدون قرعه کشی اختصاص می یابد 

توکلی درپاسخ به این پرسش که آیا در مرحله بعدی ثبت نام جدید انجام می شود یا از بین همین کسانی که برنده نشدند قرعه کشی می کنید؟ افزود: روند پایدار تولید در صنعت خودروی کشور بعد از چند سال‏، روند صعودی گرفته و خودروسازان از ابتدای خرداد ماه خودروهای شان را به صورت کامل عرضه می کنند، بنابراین با اتکا به این روند صعودی تولید‏، عرضه پایدار خودرو در همین سامانه تخصیص در دوره های بعدی خواهیم داشت و سایر متقاضیان نیز باید از طریق سامانه به فرآیند تخصیص خودرو وارد شده و درخواست خود را ثبت کنند تا خودرو به ‌آن ها تخصیص پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که در اجرای قانون جوانی جمعیت و سهمیه خاص مادران دو فرزند به بالا چه تعداد ثبت نام کردند و در این دوره چند نفر از این مادران خودرو نصیب شان می شود؟ گفت: این دوره  297 هزار و 51 نفر در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ثبت نام کردند که بعد از استعلام از نهاد ذیربط وثبت احوال کشور‏، 145 هزار نفر واجد این شرایط بشناخته شدند.

توکلی ادامه داد: در سامانه 56 طرح متنوع تخصیص خودرو برای طرح جوانی در نظر گرفته شده که با توجه به این که در 42 طرح ارائه شده میزان متقاضیان از ظرفیت اعلامی کمتر بوده‏، خودرو بدون قرعه کشی به متقاضیان تخصیص پیدا خواهد کرد که در دوره های آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که چرا تأخیر در اجرای قانون در این مرحله به طور کامل جبران نشد؟ گفت: برای اجرای طرح جوانی سازوکار، هماهنگی با نهادهای مرتبط و ایجاد زیرساخت، لازم بود، البته راه اندازی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و افزایش تولیدی که رخ داده و تخصیص دادن آن به طرح جوانی جمعیت‏، ضامن تسریع این روند خواهد بود و با روندی که شروع شده کل این جمعیت مشمول پوشش داده خواهد شد.

به اینستاگرام «گلدنیوز» بپیوندید?

https://instagram.com

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

خودرو

سامانه فروش خودرو

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت