یک اتفاق خوب مالیاتی برای اصناف

یک اتفاق خوب مالیاتی برای اصناف

رئیس سازمان امور مالیاتی: با افزایش 100 برابری سقف عملکرد، بخش بزرگی از اصناف و مشاغل ما میتوانند از مزایای تبصره ماده 100 استفاده کنند و الزامات مربوط به ارائه اظهارنامه و اسنادمالی درآمدوهزینه و صورت های مالی برای آنها منتفی خواهد بود.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/03/11 | 00:03

نظری ثبت نشده

یک اتفاق خوب مالیاتی برای اصناف

نصاب مقرر در بند م تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم جهت عملکرد سال ۱۴۰۰ اصناف از سی برابر به یکصد برابر افزایش یافت.

محمد توکلی منتخب هیات امنا و عضو ارشد هیات امنای بازار تهران به پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)گفت: سقف عملکرد در قالب تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم برای اصناف به حدود 5 میلیارد تومان افزایش یافت.

قبلا این سقف برای سال 1400 یک میلیارد و 400 میلیون تومان بود (حدود 30 برابر) که با تلاش اصناف و همکاری صمیمانه سازمان امور مالیاتی به یکصد برابر افزایش یافت.

محمدتوکلی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر یکی از دغدغه های اصناف بحث حساب های شخصی و تجاری است گفت: رئیس سازمان امور مالیاتی در جلسه دیروز قول داد که همکاری لازم را با اصناف داشته باشند و با اجرای همین افزایش سقف عملکرد در قالب تبصره ماده 100، این مشکلات حل شود.

یک جلسه پربار برای اصناف بازار

در همین رابطه نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران و نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی بیان داشت: پیرو نشست دیروز با دکتر منظور رئیس سازمان امور مالیاتی که با حضور جمعی از روسای اتحادیه های صنفی و هیئت امنای بازار بزرگ تهران برگزار شد، درخواست اصناف پیرامون بازنگری در نصاب مقرر در بند ۶ تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم برای عملکر سال ۱۴۰۰ از سی برابر به یکصد برابر مطرح شد و در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب شد.

درستی افزود: با توجه به درخواستی که به نمایندگی از تشکل های صنفی به سازمان ارائه شد و با همکاری رئیس سازمان امور مالیاتی و وزیر اقتصاد و دارایی، پیشنهاد افزایش نصاب یادشده جهت برخورداری از حکم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم توسط ستاد اقتصادی دولت به ۱۰۰ برابر معافیت ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم پذیرفته شد، فلذا نصاب مذکور از ۳۰ برابر معافیت فوق الذکر [ مبلغ ۱۴.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال ] به ۱۰۰ برابر [ به مبلغ ۴۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال ] افزایش یافت.

نماينده اصناف در سازمان امور مالياتی در پايان ضمن تشکر از همراهی دولت، وزير اقتصاد و دارايی و رئيس سازمان امور مالياتی گفت: طی روز های آينده با اصلاح دستورالعمل تعيين ماليات مقطوع توسط سازمان امور مالياتی موديان مالياتی که در سال ۱۴۰۰ تا اين ميزان فروش داشته باشند می توانند نسبت به تکميل و ارسال فرم ماليات مقطوع برابر ضوابط مقرر اقدام نمایند.

معافیت کسبه از بگیر و ببندهای مالیاتی

در همین رابطه داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: علی رقم اختلاف نظرها برای میزان این افزایش خوشبختانه با پیشنهاد اصناف برای افزایش 100 برابری در جلسه ستاد اقتصادی دولت موافقت شد.

منظور ادامه داد: کسبه محترم با میزان فروش کمتر از این حد می توانند وارد تبصره شوند و فرم مالیات مقطوع را پرکنند. این اقدام برای تامین رضایت خاطر کسبه بازار بی سابقه است. از همین امروز اصلاح حد نصاب ها در سامانه انجام می شود و از فردا قابل دسترس می باشد.

به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با این اتفاق بخش بزرگی از اصناف و مشاغل ما میتوانند از مزایای تبصره ماده 100 استفاده کنند و الزامات مربوط به ارائه اظهارنامه و اسنادمالی درآمدوهزینه و صورت های مالی برای آنها منتفی خواهد بود.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

پیشنهاد ویژه

مالیات

تبصره ماده 100 مالیات های مستقیم

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت