ریزش سنگین قیمت‌ها در بورس /شاخص هم وزن رکورد شکست

ریزش سنگین قیمت‌ها در بورس -شاخص هم وزن رکورد شکست

در اولین روز معاملاتی هفته، شاخص کل بورس بیش از 27 هزار واحد نزول کرد و شاخص هم وزن بورس تهران بیشترین افت در 7 ماه اخیر را ثبت کرد.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/03/16 | 00:03

نظری ثبت نشده

ریزش سنگین قیمت‌ها در بورس -شاخص هم وزن رکورد شکست

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه شانزدهم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با سقوط 27 هزار و 647 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 514 هزار و 331 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 9 هزار و 650 واحدی در سطح 420 هزار و 6 واحدی ایستاد. ریزش 9 هزار واحدی بیشترین سقوط شاخص هم وزن در 7 ماه اخیر است.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 365 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 853 واحد قرار گرفت. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فولاد»، «شپنا» و «نوری» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «بفجر»، «مبین» و «فارس» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «کزغال»، «زقیام» و «حخزر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس آسیاتک صدرنشین است و شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، تجلی و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 155 هزار و 100 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 148 هزار و 391 میلیارد تومان بود که 96 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 21 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 989 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل (پنج شنبه) 637 درصد افزایش یافت و 413 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 42 درصد افت کرد و در رقم 60 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد کایزد (شرکت فرانسوز یزد) با صف‌ خرید 40 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از کایزد، نمادهای آسیاتک (شرکت انتقال داده آسیاتک) و تکنو (شرکت تکنوتار) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد سآبیک (شرکت سیمان آبیک) تعلق داشت که ارزش آن 52 میلیارد تومان بود. پس از سآبیک، نمادهای حکشتی، خگستر، ددانا و سصفها بیشترین صف فروش را داشتند. 

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

بورس

شاخص بورس

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت