کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

در حالی در بازار جهانی ارزش دلار فقط یک قدم کوچک تا برابری با یورو فاصله دارد که در بورس مسکو ارزش دلار بیشتر از یورو شده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/04/22 | 00:04

نظری ثبت نشده

کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

به گزارش گلدنیوز به نقل از خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، در حالی که در بازار جهانی یورو تا برابری کامل با دلار فقط یک قدم کوچک فاصله دارد اما در بورس مسکو ارزش دلار بیشتر از یورو شده و یورو با کاهش قبل توجهی روبروست است.

دلیل افت ارزش یورو نگرانی ها نسبت به ورود اتحادیه اروپا به رکود اقتصادی ناشی از بحران در حوزه انرژی و افزایش قیمت سوخت است.

کاهش 12 درصدی ارزش یورو در سال جاری

در معاملات روز گذشته بورس مسکو ارزش دلار ۵۸.۷ روبل ارزش یورو ۵۸.۵۲ روبل تعیین شد.

در بازار جهانی اما یورو هر روز به دلار نزدیک‌تر می شود. در معاملات اخیر ارزش یورو حتی تا ۱.۰۰۰۱ دلار رسیده است که کمترین میزان در ۲۰ سال گذشته محسوب می شود.

به طورکلی یورو از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ درصد از ارزش خود را از دست داده و دلیل آن هم افزایش قیمت حامل‌های انرژی ناشی از درگیری نظامی روسیه با اوکراین بوده است.

پیچیده شدن واردات گاز از روسیه که بزرگترین تامین کننده انرژی اروپاست به اقتصاد کشورهای اروپایی آسیب زده است.

ایگور ژیلنیکف، کارشناسی ارشد اقتصادی و صنعتی موسسه پرومزویازبانک می‌گوید: برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته شاهد شکل گیری برابری بین یورو و دلار هستیم چرا که به خاطر سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار در حال افزایش است.

وی گفت: ما معتقدیم که تا برگزاری نشست بانک مرکزی اتحادیه اروپا طی هفته آینده شرایط به همین منوال پیش خواهد رفت و دلار از یورو ارزشمند تر و یورور کاهش بیشتری خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

یورو

اتحادیه اروپا

ارزش دلار

نرخ یورو

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت