قانون بی‌سابقه بریتانیا در مورد ذخایر طلای کشور ونزوئلا

قانون بی‌سابقه بریتانیا در مورد ذخایر طلای کشور ونزوئلا

دادگاه عالی بریتانیا درخواست نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به منظور بازگرداندن دارایی کشورش را رد کرد.;

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/05/09 | 00:05

نظری ثبت نشده

قانون بی‌سابقه بریتانیا در مورد ذخایر طلای کشور ونزوئلا

به گزارش گلدنیوز به نقل از پایگاه خبری عصر معدن، روز جمعه رویترز گزارش داد که دادگاه عالی بریتانیا درخواست دولت ونزوئلا برای دسترسی به ذخایر طلای این کشور به ارزش یک میلیارد دلار را که در حال حاضر در بانک انگلستان است، رد کرد.

بر اساس این گزارش، دادگاه عالی بریتانیا تصمیم اخیر دادگاه عالی ونزوئلا را که از درخواست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور برای بازگرداندن طلا از بریتانیا حمایت کرده بود، رد کرد.

مادورو و گوایدو هر دو هیئت مدیره‌ای را برای بانک مرکزی ونزوئلا (CBV) منصوب کردند، اما دستورالعمل‌های متناقضی برای ذخایر طلا صادر کردند.

وکلای هیئت مدیره این بانک به عنوان نماینده مادورو گفتند که او قصد دارد مقداری از طلا را برای تامین مالی کمپین ونزوئلا علیه همه‌گیری کرونا و حمایت از سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور بفروشد. با این حال، به گفته گوایدو، مادورو به دنبال طلا برای پرداخت بدهی‌های خارجی دولت خود است.

کارشناسان می‌گویند تصمیم دادگاه بریتانیا بی‌سابقه است، زیرا به معنای تفسیر قانون اساسی یک کشور توسط دادگاه یک کشور دیگر است. در حال حاضر حدود 31 تن طلای ونزوئلا به ارزش تقریبی 1.5 میلیارد دلار در بانک انگلستان نگهداری می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ذخایر طلا

بریتانیا

ونزوئلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت