سامانه محچک /رفع سوء اثر چک سه روزه شد

سامانه محچک -رفع سوء اثر چک سه روزه شد

با حضور رئیس کل بانک مرکزی، از سامانه محچک (مسدودی حساب چک‌های برگشتی) انجام شد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/06/01 | 00:06

نظری ثبت نشده

سامانه محچک -رفع سوء اثر چک سه روزه شد

به گزارش گلدنیوز، با توجه به اینکه چک به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای پرداختی در شبکه بانکی به شمار می‌رود و مردم در اکثر معاملات از این ابزار پرداخت استفاده می‌کنند، باید اعتبار و اعتماد به این ابزار برگردد و از سال گذشته با راه‌اندازی سامانه صیادی و ثبت چک‌های بانکی، بخشی از اعتبار به چک برگشت و امروز با راه‌اندازی سامانه محچک، آخرین حلقه از برگشت اعتبار به چک انجام شد و مردم می‌توانند بدون اینکه همدیگر را بشناسند، از طریق چک به هم اعتماد کرده و معاملات خود را انجام دهند.

به گفته مهران محرمیان معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی، زمان رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی، از حدود 50 روز قبل به کمتر از 3 روز کاهش یافته است.

محرمیان همچنین گفت: زمان رفع سوءاثر چک‌های برگشتی از نظر تعداد چک از 40 روز به 15 روز کاهش یافته و به لحاظ مبلغ چک که از 40 روز به 3 روز کاهش یافته است، به خاطر اینکه چک‌های با مبلغ بالا سریع‌تر وصول شده‌اند.

وی ادامه داد: از کل چک‌های صادرشده قدیمی 10 درصد برگشت می‌خورد و چک‌های جدید حدود 6 درصد برگشت می‌خورد و با راه‌اندازی سامانه‌های چک صیادی و سامانه محچک اعتبار به پرداخت ابزار پرداختی چک برگشته و مردم می‌توانند به راحتی با یکدیگر معامله کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

چک‌های برگشتی

سامانه محچک

سوء اثر چک

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت