مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با تفکیک وزارت صمت

مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با تفکیک وزارت صمت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه احیای وزارت بازرگانی هزینه‌بر و زمان‌بر است، گفت: اکثریت کمیسیون صنایع با احیای وزارت بازرگانی مخالف هستند.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/06/06 | 00:06

نظری ثبت نشده

مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با تفکیک وزارت صمت

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) مهدی عسگری در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی اظهار داشت: ما باید ببینیم که چه هدف و مقصدی از این تفکیک داریم و بعد ببینیم در صورتی که وزارت بازرگانی تأسیس شود چه میزان از این هدف محقق می‌شود؛ در حال حاضر مشکلاتی در حوزه تنظیم بازار، تورم و شبکه توزیع داریم اما باید بررسی شود که آیا این مشکلات با تشکیل وزارت بازرگانی حل می‌شود و یا ریشه مسئله جای دیگری است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: نظر من این است که این مشکلات با تشکیل وزارتخانه جدید حل نمی‌شود چراکه این مسائل نشأت گرفته از تصمیماتی است که باعث بهم ریختگی در حوزه تنظیم بازار شده، بنابراین تشکیل وزارت بازرگانی به نوعی فرافکنی و رد گم کردن از ریشه‌های اصلی است.

عسگری ادامه داد: اگر قرار است اصلاحی انجام دهیم باید سراغ این ریشه‌ها برویم و تصمیماتی که از سنوات قبل در حوزه صنعت و بازرگانی گرفته‌ایم را بررسی دقیق کرده تا ریشه‌ها را پیدا کنیم.

وزارت بازرگانی یا وزارت واردات؟!

وی گفت: وزارت بازرگانی قبلاً هم بود و در آن زمان بیشتر مسیر واردات را تسهیل کرده بود. تشکیل وزارت بازرگانی موجب تبدیل شدن این وزارتخانه به وزارت واردات می‌شود و این خودش با آن چیزی که ما در مورد خنثی سازی تحریم‌ها ادعا داریم و به دنبال اقتصاد مقاومتی و بالا بردن توان تولید داخلی هستیم سازگاری ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم اکنون در حال انجام جراحی اقتصادی هستیم و با این جراحی دست زدن به ساختار وزارت صمت، حداقل یک سال دولت را معطل می‌کند تا ساختار جدید ایجاد شود و در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها ادارات مربوطه را تفکیک کند. تشکیل این وزارتخانه ایجاد هزینه اضافه است ضمن اینکه الان وسط جراحی نمی‌توانیم تیم جراحی را عوض کنیم.

وی گفت: تشکیل این وزارتخانه در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست. بحث تشکیل این وزارتخانه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد و اکثریت کمیسیون صنایع نیز با احیای وزارت بازرگانی مخالف هستند.

تغییر ساختار به جای استیضاح/ دوماه فرصت برای تفکیک وزارت صمت
اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

وزارت صمت

تفکیک وزارت صمت

وزارت بازرگانی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت