افزایش نرخ سود بانکی نداریم

افزایش نرخ سود بانکی نداریم

باوجود افزایش چراغ خاموش نرخ سود سپرده‌ها در برخی بانک‌‌ها، طبق اعلام مدیرعامل بانک ملی، در هفته‌های اخیر افزایش نرخ سود سپرده در شورای پول و اعتبار مطرح شده، ولی رای نیاورده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/06/08 | 00:06

نظری ثبت نشده

افزایش نرخ سود بانکی نداریم

به گزارش گلدنیوز محمدرضا فرزین در پاسخ به این سوال که باتوجه به افزایش چراغ خاموش نرخ سود بانکی سپرده در برخی بانک‌‌ها، آیا مدیران عامل بانک‌‌ها در شورای هماهنگی بانک‌‌ها درخواستی برای افزایش نرخ سود مطرح کرده‌اند یا خیر، اظهار کرد:

نکاتی را درباره سیاست‌‌های پولی در قالب نامه‌‌ای به بانک مرکزی مطرح کردیم، ولی نرخ سود در آن نبود. مدیرعامل بانک ملی با اشاره به وضعیت فعلی نرخ سود سپرده‌ها در نظام بانکی گفت: تصمیم‌‌گیری درباره نرخ سود سپرده جزو وظایف شورای پول و اعتبار است. تا جایی که بنده اطلاع دارم، اخیرا در شورای پول و اعتبار موضوع افزایش نرخ سود سپرده مطرح شده، ولی تصویب نشده است.

به‌‌تازگی برخی بانک‌‌های دولتی و خصوصی در پاسخ به مشتریان برای افتتاح سپرده‌های جدید یا تمدید سپرده‌های قدیمی از افزایش نرخ سود سپرده خبر می‌‌دهند.

این بانک‌‌ها به مشتریان خود اعلام کرده‌‌اند که نرخ سود سپرده موقتا به ۲۰درصد افزایش یافته است؛ شعب یکی از بانک‌‌های دولتی در پاسخ به مشتریان درباره اینکه آیا این نرخ به میزان مشخصی از سپرده‌ها پرداخت می‌‌شود یا خیر، می‌‌گوید: خیر، به تمام مبالغ سپرده‌‌گذاری‌‌شده نرخ سود ۲۰درصد پرداخت می‌‌شود.

در شعب برخی دیگر از بانک‌‌ها وضعیت متفاوت است، یکی از بانک‌‌ها به مشتریان می‌‌گوید که نرخ سود پرداختی به سپرده‌های بالای ۱۰۰میلیون تومان ۲۰درصد است و زیر ۱۰۰میلیون همان ۱۸ درصد قبلی! مسوول این شعبه درباره اینکه «نرخ سود از چه‌‌زمانی به ۲۰ درصد افزایش یافته است؟» می‌‌گوید: قبلا هم در برخی از بازه‌های زمانی سپرده ۲۰درصدی داشتیم؛ بستگی به تصمیم بانک دارد، ولی قبلا هم در چند نوبت سپرده‌های جدید با نرخ ۲۰درصد افتتاح می‌‌شدند.

این درحالی است که طبق مصوبات یک‌هزار و دویست‌ونودوهفتمین جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود علی‌‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌‌گذاری مدت‌‌دار بین ۱۰ تا ۱۸درصد تعیین شده است و بانک مرکزی بار‌‌ها در قالب بخشنامه‌هایی جداگانه از بانک‌‌ها خواسته است که نرخ‌‌های سود مصوب را رعایت کنند.

منبع :دنیای اقتصاد

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

نرخ بهره

سود بانکی

بانک‌‌های دولتی

سپرده‌‌گذاری‌‌

سیاست‌‌های پولی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت