نحوه دریافت تسهیلات سه تا پنج میلیونی زائران اربعین

نحوه دریافت تسهیلات سه تا پنج میلیونی زائران اربعین

زائران اربعین می‌توانند از ۲۳ تا ۲۶ شهریورماه، با مراجعه به سامانه سماح نسبت به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اربعین اقدام کنند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/06/15 | 00:06

نظری ثبت نشده

نحوه دریافت تسهیلات سه تا پنج میلیونی زائران اربعین

به گزارش گلدنیوز،روز گذشته سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کردکه زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می‌کنند، پس از درخواست این تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح) در صورتی که از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها به حساب یارانه آنها واریز شده و با اقساط یکساله از یارانه آنها کسر خواهد شد.

درباره زائرانی که سرپرست خانوار نیستند، امکان بهره مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار فراهم خواهد شد.

بر این اساس، میزان این تسهیلات را برای سرپرست خانوار سه میلیون تومان، سرپرست خانوار همراه با یک نفر از اعضای خانوار تحت پوشش او، چهار میلیون تومان و سرپرست خانوار و دو نفر یا بیشتر از اعضای خانوار تحت پوشش او ‌پنج میلیون تومان است.

شرایط ثبت‌نام متقاضیان

افرادی که در مرحله پیش ثبت نام شرکت کرده‌اند، باید از قسمت پیگیری وضعیت و ویرایش و فقط با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه سرگروه با پرداخت حق بیمه ثبت نام خود را قطعی کنند.

دارا بودن گذرنامه و تزریق حداقل دو دوز واکسن و دوز یادآور برای افرادی که شش ماه از آخرین تزریقشان گذشته باشد و همچنین همراه داشتن کارت دیجیتال واکسن برای گذر از مرز از شرایط ثبت‌نام است.

همچنین انصراف از تشرف صرفاً تا دو روز قبل از تاریخ اعزام امکان پذیر است و وجه انصراف صرفاً با دریافت شماره شبا به حساب فرد منصرف واریز می شود.

متقاضیان باید در پایان ثبت نام قطعی حتماً نسبت به دریافت کارت شناسایی و رسید ثبت نام که توسط سامانه صادر می‌شود اقدام کنند.

نحوه دریافت تسهیلات

متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای دریافت این تسهیلات نیاز به حضور در بانک‌ها نیست و این تسهیلات در صورت ثبت درخواست در سامانه سماح به صورت خودکار به زائران تعلق گرفته و در حساب یارانه آنها واریز می شود.

بنابراین افراد در ابتدا باید به سامانه سماح به نشانی WWW.SAMAH.HAJ.IR  مراجعه کرده و گزینه درخواست تسهیلات را انتخاب کنند.

ایسنا

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

تسهیلات

اربعین

زائران

تسهیلات قرض الحسنه

سامانه سماح

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت