سامانه جامع تجارت در بند کم‌‌‌‌‌‌‌‌کاری دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌ها

سامانه جامع تجارت در بند کم‌‌‌‌‌‌‌‌کاری دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌ها

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: اگر سازمان‌ها رویه‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را تمام کرده بودند، سامانه جامع تجارت به‌مراتب وضعیت مطلوب‌‌‌‌‌‌‌‌تری نسبت به الان داشت.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/06/27 | 00:06

نظری ثبت نشده

سامانه جامع تجارت در بند کم‌‌‌‌‌‌‌‌کاری دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌ها

به گزارش گلدنیوز ،حمیدرضا دهقانی‌نیا در یک گفت‌وگوی رادیویی، در بیان علت اجرایی‌نشدن سامانه جامع تجارت، با تاکید بر اینکه یک دستگاه و یک وزارتخانه نمی‌تواند کار نکردن و انباشته شدن وظایف گذشتگان را یک‌تنه به دوش بکشد، اظهار کرد: نمی‌توان کارهایی که در گذشته باید توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌شده را تنها از یک وزارتخانه مطالبه کرد.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز افزود: مشکل سامانه صرفا محدود به اتصال و ارتباط نیست، چون اگر فقط تبادل اطلاعات صرف بدون صحت‌سنجی و بدون پایایی، مهم بود که تا به حال این کار انجام‌شده بود.

صاحبان صنف طلا و جواهر حتما بخوانید: ثبت در سامانه جامع تجارت برای صنف طلاوجواهر الزامی شد

مدیرکل دفتر نظارت بر سامانه‌‌‌‌‌‌‌‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز تصریح کرد: اگر قرار باشد که سازمان امور مالیاتی، گمرک ایران، سازمان بورس اوراق‌بهادار، وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو، سازمان حفظ نباتات و سازمان دامپزشکی با سامانه جامع تجارت تبادل اطلاعات کنند باید داده‌‌‌‌‌‌‌‌ای ارائه دهند که مسوولیتش را هم بپذیرند. 

دهقانی‌نیا با بیان اینکه ما در سامانه جامع تجارت صرفا به‌دنبال تبادل اطلاعات و داده‌ها نیستیم، گفت: هر دستگاهی باید مسوولیت خود را به نحواحسن انجام دهد؛ به این معنا که فرآیندهای داخلی خود را الکترونیکی کرده و داده‌ها را به اشتراک بگذارد و مسوولیتش را هم قبول کند.

وی اظهار کرد: اگر سامانه جامع تجارت به‌سر منزل مقصود نرسیده به خاطر این است که تکالیف خود را انجام نداده یا اینکه تکالیف باقی‌مانده دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌ها هنوز تکمیل و به این سامانه ارسال نشده است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز ادامه داد: اگر دبیرخانه مناطق آزاد، سازمان گمرک، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور مالیاتی، سازمان راهداری، بنادر و دریانوردی، راه‌آهن و بیمه و دیگر سازمان‌ها رویه‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را تمام کرده بودند، سامانه جامع تجارت به مراتب وضعیت مطلوب‌‌‌‌‌‌‌‌تری نسبت به الان داشت.

دهقانی‌نیا با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز در حوزه سامانه تجارت و دیگر سامانه‌‌‌‌‌‌‌‌ها هیچ وظیفه اجرایی ندارد و تنها وظیفه آن هماهنگی‌‌‌‌‌‌‌‌ها و نظارت‌هاست، گفت: ستاد مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز هماهنگی و نظارت‌‌‌‌‌‌‌‌ها را انجام می‌دهد و کار را در سطوح بالا پیگیری و هماهنگ می‌کند.

دنیای اقتصاد

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

سامانه جامع تجارت

صنف طلا و جواهر

قاچاق‌کالا و ارز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت