ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک‌های ۱۰۰هزارتومانی جدید

ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک‌های ۱۰۰هزارتومانی جدید

ایران‌چک ۱۰۰هزارتومانی جدید با طرح بارگاه حضرت معصومه(س) ۲۱ شهریورماه با امضای علی صالح‌آبادی منتشر شده است؛ در این گزارش ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک‌های جدید را می‌خوانید.

امیر کشانی(سردبیر)

1401/07/18 | 00:07

نظری ثبت نشده

ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک‌های ۱۰۰هزارتومانی جدید

به گزارش گلدنیوز ،طرح روی ایران‌چک های 100هزارتومانی جدید بارگاه حضرت معصومه(س) در قم و طرح پشت این ایران‌چک‌ها، میدان گازی پارس جنوبی است.

ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک‌های ۱۰۰هزارتومانی جدید 

ایران‌چک‌های 100هزارتومانی جدید با همان ابعاد ایران‌چک 100هزارتومانی است که سال 99 چاپ شده بود؛ ایران‌چک 100هزارتومانی منقش به بارگاه حضرت معصومه(س) به امضای علی صالح‌آبادی رئیس‌کل بانک مرکزی رسیده است.

در نمونه قبلی ایران‌چک 100هزارتومانی روی ایران‌چک، تصویر تخت‌جمشید و پشت آن تصویر میدان گازی پارس جنوبی چاپ شده است.

ویژگی‌های امنیتی ایران‌چک 1،000،000ریالی (بارگاه حضرت معصومه(س)) را در ادامه می‌خوانید؛

نخ امنیتی پنجره‌ای با رنگ متغیر


این نخ دارای پوشش ویژه‌ای است که با تغییر زاویه دید، رنگ آن از طلایی به سبز تغییر می‌کند، همچنین به‌روی آن، تصویر نقشه ایران و عبارت لاتین I.R.IRAN درج شده است.

مرکب متغیر رنگی مغناطیسی
پشت ایران‌چک عدد 100 به‌صورت لاتین با استفاده از مرکب فوق‌امنیتی مغناطیسی چاپ گردیده که در صورت تغییر زاویه دید، طیف رنگی عدد 100 از طلایی به سبز تغییر می‌نماید.

نوار درخشان
در چاپ قسمتی از پشت ایران‌چک، از مرکب درخشان به‌صورت نوار عرضی استفاده شده که در صورت تغییر زاویه ایران‌چک، طرح مذکور به‌صورت درخشان نمایان می‌گردد.

تصویر مکمل


قسمتی از عدد 100 در رو و قسمتی دیگر از آن پشت ایرانچک چاپ شده است که مقابل نور همدیگر را تکمیل می‌کند و عدد 100 را به‌صورت کامل نمایان میسازد.

چاپ برجسته
این نوع چاپ با انگشتان دست به‌سهولت قابل لمس و شناسایی میباشد. تصویر بنای اصلی روی ایرانچک، عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارزش اسمی ایرانچک به این روش چاپ شدهاند.

واترمارک و الکتروتایپ
تصویر سه‌بعدی بخشی از ضریح حرم حضرت معصومه(س) همراه با عدد 100 به‌صورت لاتین که به‌شکل مخفی در خمیره کاغذ قرار گرفته است و مقابل نور به‌راحتی قابل رؤیت می‌باشد.

الیاف فلورسنتی نامرئی
در فرایند ساخت کاغذ ایرانچک از الیاف بسیار ریزی استفاده شده است که هر یک از این الیاف در زیر نور ماوراءبنفش، در رنگهای آبی، قرمز، سبز و زرد مشاهده خواهد شد.

شماره سریال
چاپ شماره سریالها با استفاده از مرکب قرمز و آبی فلورسنت انجام شده است و تحت تابش نور ماوراءبنفش به رنگهای طلایی مایل به زرد و آبی روشن تغییر طیف میدهند.

چاپ با مرکب فلورسنت
نوعی مرکب که در چاپ افست بخشهایی از زمینه به‌کار رفته است، این مرکب با تابش نور ماوراءبنفش، بازتاب نور شدید دارد و به رنگ زرد تغییر میکند.

ریزنوشته (میکروپرینت)
نوشتههای بسیار ریزی که با ابزار بزرگنمایی قابل رؤیت هستند و تنها دستگاههای چاپ امنیتی قادر به چاپ آن‌ها هستند.

طراحی خطی سه‌بعدی (مدالین)
نوع ویژهای از طراحی امنیتی است که در آن نقوش به‌صورت برجسته به‌نظر میآیند.

بانک مرکزی ,

تسنیم

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

ایران‌چک‌

ایران‌چک‌های ۱۰۰هزارتومانی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت