آغاز عرضه ارز از طریق سامانه بر خط

آغاز عرضه ارز از طریق سامانه بر خط

براساس بخشنامه بانک مرکزی از امروز همه صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی موظف به عرضه ارز از طریق سامانه برخط هستند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/08/14 | 00:08

نظری ثبت نشده

آغاز عرضه ارز از طریق سامانه بر خط

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز )،صرافی‌ها باید متقاضیانی که از طریق سامانه بر خط به نشانی my.ic.ir ثبت نام و معرفی می‌شوند رادر اولویت فروش ارز قرار دهند و سایر مراجعین حضوری را نیز به ثبت نام در این سامانه راهنمایی کنند.
به گفته مسئولان بازار متشکل ارزی این سامانه به منظور تسهیل فرآیند خرید ارز و صرفه جویی در وقت متقاضیان طراحی شده و متقاضیان پس از ورود به سامانه و ثبت اطلاعات هویتی می‌توانند در صورت احراز صلاحیت و انتخاب نزدیک‌ترین صرافی در این سامانه، ارز خود را به صورت حضوری دریافت کنند.

آغاز عرضه ارز از طریق سامانه بر خط

بانک مرکزی تمامی صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی را همچنین موظف کرد تا سایر مراجعین حضوری را جهت خرید ارز، به سامانه مذکور راهنمایی کنند.

بازار متشکل ارزی هم اعلام کرد: سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران به منظور تسهیل فرآیند خرید ارز اشخاص حقیقی و صرفه جویی در وقت متقاضیان، طراحی شده است و متقاضیان خرید ارز پس از ورود به سامانه، اطلاعات هویتی و درخواست خرید خود را ثبت می نماید.

در صورت احراز صلاحیت برای خرید ارز براساس مقررات بانک مرکزی، سامانه فهرستی از نزدیکترین شرکت‌های صرافی را نمایش داده و پس از انتخاب یک صرافی توسط متقاضی، اطلاعات درخواست برای صرافی متخب ارسال می‌شود و در صورت تایید صرافی، پیامکی حاوی اطلاعات صرافی و تاریخ و ساعت برای مراجعه متقاضی ارسال می‌شود.

متقاضی می‌تواند با به همراه داشتن کارت ملی در زمان تعیین شده به صرافی مراجعه و ارز مورد نیاز خود را خریداری کند.

در حال حاضر فقط امکان درخواست ارز مسافرتی و سایر از طریق این سامانه فراهم شده است اما در آینده نزدیک با همکاری بانک مرکزی و سایر نهاد های مربوط امکان درخواست ارز برای سایر مصارف مطابق مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق این سامانه فراهم خواهد شد.

این سامانه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت  8:00 تا 16:30 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8:000 تا 16:00 پاسخگوی متقاضیان خواهد بود.

خبرگزاری صداسیما

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

ارز

بازار متشکل ارزی

عرضه ارز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت