کشف جواهرات مسروقه آلمان

کشف جواهرات مسروقه آلمان

پلیس آلمان مجموعه‌ای از اشیاء ارزشمندی که در جریان سرقتی بزرگ از موزه سبز ربوده شده بود را کشف کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/10/03 | 00:10

نظری ثبت نشده

کشف جواهرات مسروقه آلمان

به گزارش گلدنیوز،به نقل از آرت‌نیوزپیپر، پلیس آلمان از بازیابی ۳۱ شیء مسروقۀ موزه «طاق سبز» (Grünes Gewölbe) واقع در درسدن خبر داد. این ۳۱ شیء بخشی از مجموعه آثاری محسوب می‌شوند که در سال ۲۰۱۹ از این موزه ربوده شده بودند.

به گفته پلیس، این ۳۱ شیء در «برلین»، پایتخت آلمان کشف شده است. این اشیاء درحالی بازیابی شده‌اند که محاکمه شش مظنون به سرقت، شبانه از موزه سبز واقع در کاخ سلطنتی درسدن هنوز به پایان نرسیده است.

تمام اشیائی که در جریان سرقت سال ۲۰۱۹ از این موزه ربوده شده بودند به دوران حکومت «فردریک آگوستوس سوم»، آخرین شاه پادشاهی ساکسونی تعلق دارند. سارقان در مجموع ۲۱ تکه جواهر به همراه چندین شیء ارزشمند دیگر از مجموعه این موزه را ربودند. از جمله آثار ربوده‌شده می‌توان به شمشیری اشاره کرد که قبضه آن با الماس تزئین شده است.

پس از بازیابی بیش از ۳۰ مورد از این اشیاء ربوده‌شده، اکنون کارشناسان اصالت آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

موزه «Grünes Gewölbe» یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های اروپا محسوب می‌شود و خانه گنجینه‌ای ارزشمند از جمله یک یاقوت کبود ۵۴۷.۷۱ قیراطی است. این موزه از ۱۰ اتاق تشکیل شده است و در مجموع ۳,۰۰۰ جواهر و شیء ارزشمند را نگهداری می‌کند.

ساختمان این موزه در جریان جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، اما با موفقیت بازسازی شد. درهای این موزه در سال ۲۰۰۶ به روی بازدیدکنندگان خارجی باز شد و از زمانی که در سال ۱۷۲۴ برای نخستین‌بار به روی عموم مردم گشوده شد، از جاذبه‌های گردشگری آلمان به شمار رفته است.

در این رابطه بیشتر بخوانید:

سرقت سکه‌های طلای تاریخی

حواستان به کلاهبرداران دستگاه «اسکیمر» باشد

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

آلمان

موزه

مسروقه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت