معدن طلای ساریگونی بزرگترین تولید کننده طلای کشور

معدن طلای ساریگونی بزرگترین تولید کننده طلای کشور

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: معدن طلای ساریگونی با تولید سالانه ۵ تن طلای خالص بزرگترین تولید کننده طلای ایران است.

علی اصغر کشانی(دبیر خبر)

1401/11/19 | 00:11

نظری ثبت نشده

معدن طلای ساریگونی بزرگترین تولید کننده طلای کشور

به گزارش گلدنیوز،از معدن ۲۴؛ آقای بختیار خلیقی با بیان اینکه معدن طلای ساریگونی با ذخیره قطعی ۴۱ میلیون تن و با عیار ۲۴.۱ گرم در تن و تولید سالانه ۵ تن طلای خالص بزرگترین تولید کننده طلای کشور است، افزود: این معدن طلا یکی از واحد‌های تولیدی صنایع و معدن استان است که حرفی برای گفتن در خاورمیانه و ایران دارد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک هم، علاوه بر معدن طلای ساریگونی، معدن طلای سقز به بهره برداری برسد و با تولید طلای ۳۵۰ کیلوگرم در سال و اشتغالزایی ۳۵۰ نفر به بحث توانمندی‌های استان اضافه شود.

خلیقی گفت: از دیگر ظرفیت‌های معدنی استان سنگ آهن که در شهرک بیجار واقع شده ۴۴ میلیون تن ذخیره قطعی با عیار ۴۷ درصد و استخراج ۲ میلیون تن دارد که بزرگترین واحد معدنی سنگ آهن در استان کردستان است و تولید کنستانتره می‌کند.

وی افزود: با توجه به طراحی که در طول زنجیره فولاد شکل گرفته است به سنگ آهن تبدیل می‌شود این سنگ آهن استخراج شده به کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی و ورق تبدیل می‌شود.

افزایش دو برابری ذخیره طلای معدن شادان

توریسم معدنی /معدن طلا ، جایی برای گشت و گذار و خوش گذرانی!

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: این سنگ آهن در طول ۱۷ طرح و ۱۷پروژه به شکل اسناد و در راستای توسعه و اشتغالزای استان نهادینه می‌شود.

خلیقی با بیان اینکه ذخایر دیگر سنگ آهن استان در سراب بیجار، گلاله قروه و سنگ مرمر باباشور آب قروه هستند که مهمترین معادن استان را تشکیل می‌دهند، افزود: معدن باریت عبدالصمدی پریوان با ذخیره ۶۰۰ هزار تن و ذخیره ۴۰ هزار تن جزو معادن بزرگ باریت کشور است.

وی ادامه داد: در حوزه معدن شناسایی ۷ محدوده طلا و سنگ آهن در پهنه سقز، شناسایی ۶ محدوده امیدبخش طلا و سنگ آهن در پهلوی بیجار و شناسایی ۱۴ محدوده امیدبخش طلا و سنگ آهن در پهنه قروه یکی از اولویت‌های کاری اداره صمت کردستان است.

معدن طلای قلقله کلید توسعه سقز

معدن طلای زرکوه قروه ظرفیتی برای رشد اقتصادی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: در سال ۱۴۰۱ با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان علاوه بر پهنه سقز، قروه و بیجار پهنه دیواندره هم در قالب پرواز ژئوفیزیک هوایی توسط سازمان زمین شناسی انجام شد و با ۵۰ متر پرواز هوایی نزدیک به ۵۸ درصد خاک کردستان در قالب طرح تحول زمین شناسی قرار گرفت.

خلیقی گفت: با توجه به اینکه استان کردستان جزو استان‌های سوم در کشور است که طرح مطالعه شناختی آن توسط سازمان زمین شناسی شکل می‌گیرد و به وزارت صمت داده می‌شود و با هماهنگی ایمیدرو سرمایه گذاری‌هایی در قالب بسته سرمایه گذاری واگذار می‌شود و انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد توسعه همه جانبه استان باشیم.

خبرگزاری صداسیما

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

تولید کننده طلا

تولید کننده طلای کشور

معدن طلای ساریگونی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت