تحریم‌های گروه ۷ علیه واردات الماس از روسیه

تحریم‌های گروه ۷ علیه واردات الماس از روسیه

غول الماس روسیه یعنی شرکت آلروسا بزرگترین تولید کننده الماس در جهان است و 30 درصد از تجارت جهانی 80 میلیارد دلاری الماس خام را به خود اختصاص داده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/01/30 | 00:01

نظری ثبت نشده

تحریم‌های گروه ۷ علیه واردات الماس از روسیه
به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،به نقل از راشاتودی، نشریه اکونومیک تایمز به نقل از مدیران صنعت الماس هند گزارش داد که گروه 7 قرار است تحریم‌هایی را علیه قطعات بزرگ الماس خام که از روسیه وارد می‌شوند، اعمال کند. این اقدام به طور بالقوه میلیون‌ها شغل را در هند که بزرگترین مرکز برش و صیقل جواهرات در جهان است، تهدید می‌کند.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه این نشریه، انتظار می‌رود این ممنوعیت که الماس‌هایی با وزن یک قیراط یا بیشتر را در بر می‌گیرد، در نشست سران G7 در هیروشیما در ماه مه اعلام شود.

تجارت الماس روسیه تاکنون به دلیل مقاومت واردکنندگان بزرگی مانند بلژیک که بزرگترین مرکز تجارت الماس جهان یعنی آنتورپ در آن قرار دارد، از تحریم‌های غرب دور مانده است.

بروکسل بارها برنامه‌های تحریم اتحادیه اروپا را مسدود کرده و هشدار داده است که این اقدام می تواند نابودی هزاران شغل را به همراه داشته باشد.

بنا بر این گزارش، اکنون میلیون ها نفر در هند نیز که در صنعت تراش و صیقل سنگ‌های قیمتی مشغول به کار هستند، از آینده شغلی خود مطمئن نیستند.

حذف دلار از مبادلات ترکیه و روسیه

جهش 50 درصدی فروش جواهرات روسیه

تحریم‌های گروه ۷ علیه واردات الماس از روسیه

ویپول شاه، رئیس شورای ارتقای صادرات سنگ‌های قیمتی و جواهرات هند در این باره گفت: ما از منابع مختلف شنیده‌ایم که تحریم‌های جدیدی اعمال خواهد شد و با الماس‌های بزرگ آغاز خواهد شد.

وی افزود: با این حال، ما نمی‌دانیم که تحریم ها به چه شکلی اعمال خواهد شد. این امر بر اشتغال کارگران الماس در سورات و همچنین در ساوراشترا، امرلی و باوناگار تاثیر می گذارد.

از هر 10 الماس در جهان 9 الماس در مرکزی در سورات در غرب هند تراشیده و صیقل داده می شود، جایی که طبق آمار رسمی، حدود 3 میلیون نفر برای اشتغال به این صنعت متکی هستند.

در حال حاضر، هند می تواند آزادانه جواهرات خامی را که از مبدأ روسیه وارد شده است، به ایالات متحده و سایر کشورهای گروه 7 صادر کند البته در صورتی که تغییرات اساسی در آنها ایجاد شده باشد. پس از این تغییرات، کد سیستمی که برای شناسایی الماس در تجارت بین‌المللی استفاده می‌شود نیز تغییر می‌کند.

این در حالی است که غول الماس روسیه یعنی شرکت آلروسا بزرگترین تولید کننده الماس در جهان است و 30 درصد از تجارت جهانی 80 میلیارد دلاری الماس خام را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید:

خداحافظی جواهرت سواروفسکی از روسیه

مقاومت الماس سخت جان روسیه در تحریم

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

الماس

ترند

روسیه

الماس روسیه

تحربیم

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت