افزایش استفاده از چک در مبادلات/ ۹۱.۷ درصد چک‌ها وصول شدند

افزایش استفاده از چک در مبادلات- ۹۱۷ درصد چک‌ها وصول شدند

بر اساس آمار مبادلات چک ها در خرداد امسال بیش از هفت میلیون و ۹۰۰ هزار فقره چک به ارزش حدود ۵۰۳۶ هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد.

طیبه شهبازی(نویسنده)

1402/05/09 | 00:05

نظری ثبت نشده

افزایش استفاده از چک در مبادلات- ۹۱۷ درصد چک‌ها وصول شدند

به گزارش گلدنیوز، طبق اعلام بانک مرکزی، طی خرداد امسال ۹۱.۷ درصد از کل چک‌های مبادله‌ شده در سامانه چکاوک وصول شده است. این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل ۸۸.۴ درصد است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌ شده در ماه قبل از آن (اردیبهشت ۱۴۰۲) به ترتیب معادل ۹۲.۲ درصد و ۸۹.۳ درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر ۹۰.۵ درصد و ۸۹.۱ درصد بوده است. از ابتدای مهرماه، چک‌های قدیمی فقط در بانک خودشان پذیرفته می‌شوند گفتنی است؛ بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای در تاریخ ۱۴۰۲/۴/۷ به شبکه بانکی اعلام کرد که از ابتدای مهر امسال، چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد) فقط در شعب بانک‌های صادرکننده دسته چک پذیرفته می‌شوند و دارندگان این دسته‌چک‌ها در فرصت باقی‌مانده می‌توانند به شعب خود مراجعه کرده و دسته‌چک صیادی جدید دریافت کنند. در همین زمینه لازم به ذکر است؛ چک‌های جدید بنفش‌ رنگ که الزام ثبت و تایید در سامانه صیاد دارند مورد اقبال عمومی بوده و ۸۸.۴ درصد چک‌های مبادله‌شده از چک‌های جدید بوده است. بیشتر بخوانید:

اگر دسته چک قدیمی دارید این مطلب را بخوانید

انتهای پیام/
اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

چک صیادی

چک برگشتی

چک

سامانه صیادی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت