روند بازار ارز در اولین روز هفته

روند بازار ارز در اولین روز هفته

در اولین روز هفته دو عامل می توانند به عنوان نیروهای مقاوم در برابر فشارهای کاهشی به قیمت دلار ایفای نقش کنند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/05/16 | 00:05

نظری ثبت نشده

روند بازار ارز در اولین روز هفته

  به گزارش گلد نیوز به نقل از اقتصاد نیوز :یکی از دلایل مهمی که پس از انتخابات ریاست جمهوری زمینه ساز رشد قیمت دلار شد خروج ایران از مذاکرات هسته ای و به تعویق انداختن آن بود. با این حال، دیروز بعدازظهر خبری منتشر شد که روند بازار ارز را بیشتر مشخص کردو جهت انتظارات معامله گران را حداقل به صورت موقت تغییر داد. وال استریت ژورنال  دیروز گزارش داد که  امیرعبداللهیان (به عنوان یکی از گزینه های احتمالی وزارت خارجه دولت ابراهیم رییسی) به مقامات اروپایی گفته ایران متعهد به بازگشت به مذاکرات وین است.

با انتشار این خبر،‌ میزان فعالیت فروشندگان در بازار پشت خطی زیاد شد و قیمت دلار از سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان فاصله گرفت. با توجه به چنین شرایطی می توان پیش بینی کرد که اسکناس آمریکایی در ابتدای روز جاری در سطح پایین تری نسبت به انتهای هفته گذشته قرار داشته باشد. با این حال، شرایط منطقه ای و سرعت تغییرات خبری به اندازه ای است که نمی توان با اطمینان از ادامه شرایط نزولی صحبت کرد. به نظر می رسد در حالی که برخی معامله گران اقدام به فروش ارزهای پایین خرید خود کنند،‌ نیم نگاهی برای خرید دوباره ارز در سطوح پایین تر را  داشته باشند.

روند بازار ارز

عوامل تاثیرگذار

در اولین روز هفته دو عامل نیز می توانند به عنوان نیروهای مقاوم در برابر فشارهای کاهشی به قیمت دلار ایفای نقش کنند. اولین عامل کاهش بهای اونس در بازارهای جهانی بود که می تواند زمینه ساز ورود سکه بازان به بازار دلار شود. دیگر عامل بسته شدن بخشی از مرزهای شرقی ایران با افغانستان بود. از نظر برخی فعالان،‌ این موضوع ورود اسکناس آمریکایی به کشور را سخت می کند و به طور کلی نا امنی های افغانستان خبر مناسبی برای بازار ارز نیست .

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

دلار

اونس جهانی

روند بازار ارز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت