بازار سیاه دلار در تعطیلات کرونایی شکل می گیرد؟

بازار سیاه دلار در تعطیلات کرونایی شکل می گیرد؟

امیر کشانی(سردبیر)

1400/05/24 | 00:05

نظری ثبت نشده

بازار سیاه دلار در تعطیلات کرونایی شکل می گیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار عصر روز گذشته روی 26 هزار و 580 تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز 26 هزار و 500 تومان بود و در ادامه قدری رشد کرد.

قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز روی 26 هزار و 630 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار سنا به کانال 26 هزار تومان وارد شد

قیمت دلار در سامانه سنا عصر روز گذشته به کانال 25 هزار تومان بازگشت. قیمت انتهایی سنا در روز گذشته روی 25 هزار و 903 تومان قرار داشت اما در شروع معاملات امروز دوباره بالای 26 هزار تومان قرار گرفت.

قیمت دلار سنا ر شروع معاملات امروز 26 هزار و 3 تومان بود.

قیمت دلار در تعطیلات در چه جهتی حرکت می‌کند؟

بازار متشکل از فردا بخاطر محدودیت های جدید کرونایی تعطیل است، در نتیجه عرضه دلار در روزهای آتی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. احتمالا حجم معاملات در روزهای آتی کاهش یابد و بازار ارز نیمه تعطیل باشد، (حتی امروز نیز بسیاری از افرادی که برای تهیه دلار به بازار رفته بودند موفق به خرید نشدند)

احتمال دارد دامنه نوسان قیمت دلار در روزهای آتی کاهش یابد، زیرا یکی از متغیرهای مهمی که در این روزها اندازه دامنه نوسان را کنترل می‌کند، عرضه دلار توسط بانک مرکزی است، فعالان بازار در تعطیلی بازار متشکل احتمالا با احتیاط رفتار می‌کنند تا دوباره جهت سیاست بانک مرکزی در مورد عرضه دلار در بازار متشکل تعیین شود، سناریوی دیگر این است که با کاهش عرضه، بازار سیاه شکل گیرد و قیمت دلار افزایش یابد.

قیمت سکه امامی افزایش یافت

در شروع معاملات امروز نرخ سکه پایین‌تر از نرخ عصر روز گذشته بود، با این وجود سکه معاملات امروز را با ثبت تغییرات مثبت نسبت به نرخ عصر روز گذشته آغاز کرد.

قیمت سکه امامی عصر روز گذشته روی 11 میلیون و 690 هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه امامی در شروع معاملات امروز 11 میلیون و 770 هزار تومان بود و در ادامه معاملات رشد کرد و پیش از ظهر امروز روی 11 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت.

قیمت دلار در این مقطع 26 هزار و 600 تومان بود. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یک‌شنبه تعطیل است و قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه روی 1780 دلار قرار داشت. با این حساب اندازه حباب سکه نزدیک به 6 درصد (5.85 درصد) به دست می‌آید. از روز جمعه دو هفته گذشته که گزارش بازار کار آمریکا یک شوک منفی به قیمت طلا وارد کرد، حباب قیمتی سکه عموما بالای 5 درصد قرار داشت، به نظر می‌رسد جهت انتظارات در بازار به گونه‌ای است که مانع کاهش قیمت سکه در این روزها شده است. (قیمت سکه امامی در آخرین ساعات معاملات نیمه اول امروز روی 11 میلیون و 820 هزار تومان قرار گرفت)

برای جمع‌بندی می‌توان گفت بازار متشکل ارزی از فردا تعطیل است، فعالان بازار امروز با احتیاط رفتار می‌کردند و حتی تهیه دلار امروز برای متقاضیان خرد دشوار بود، قیمت ابتدایی دلار سنا امروز دوباره به کانال 26 هزار تومان بازگشت. قیمت سکه امامی در روز تعطیلی بازار جهانی افزایش یافت و حتی رقم 11 میلیون و 850 هزار تومان را به ثبت رساند.

برچسب:

قیمت دلار

بازار سیاه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت