جهش ۲۷ هزار واحدی بورس/ سرعت رشد شاخص بورس شتاب گرفت

جهش ۲۷ هزار واحدی بورس- سرعت رشد شاخص بورس شتاب گرفت

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه، ۲ شهریورماه) ۲۷ هزار و ۵۵۳ واحد رشد داشت که در نهایت شاخص در کانال یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد تداوم یافت.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/02 | 00:06

نظری ثبت نشده

جهش ۲۷ هزار واحدی بورس- سرعت رشد شاخص بورس شتاب گرفت

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه، ۲ شهریورماه) ۲۷ هزار و ۵۵۳ واحد رشد داشت که در نهایت شاخص در کانال یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد تداوم یافت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در معاملات امروز بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۵۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۲ هزار و ۷۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۱ هزار و ۸۱ واحد افزایش به ۴۵۱ هزار و ۲۱۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۹۹۲ واحد رشد به ۲۸۴ هزار و ۷۲۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۲۳ هزار و ۸۸۱ واحد و شاخص بازار دوم ۴۳ هزار و ۹۳۶ واحد افزایش داشتند.

تاثیر نمادها

علاوه بر این در بین همه نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۶۰۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۱۰۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۸۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۸۱۶ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۷۷۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۷۳۷ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۷۲۱ واحد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۶۳۶ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۶۱۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۹۱ واحد و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۷۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۱۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۴۴ واحد، گروه سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) با ۱۰۲ واحد، حمل و نقل پتروشیمی (حپترو) با ۸۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان (وسصفا) با ۶۳ واحد و خوراک دام پارس (غدام) با ۲۳ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول)، گروه دارویی برکت (برکت)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ایران‌خودرو (خودرو) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۵۸ میلیون و ۶۱۷ هزار برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۲۲ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۲ هزار و ۲۲۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۶۰۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۴۷ هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی مارون (مارون)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بانک دی (دی)،‌ تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه سامان (بساما)،‌ شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند)، و کشت و صنعت شریف آباد (زشریف) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت