کاهش جستجوی بیت‌کوین در گوگل/ افزایش محبوبیت کاردانو

کاهش جستجوی بیت‌کوین در گوگل- افزایش محبوبیت کاردانو

براساس داده‌های گوگل ترند جستجوی بیت‌کوین در اینترنت به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسیده و این درحالی است که این ارز در یک ماه گذشته روند صعودی خود را شروع کرده است.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/06 | 00:06

نظری ثبت نشده

کاهش جستجوی بیت‌کوین در گوگل- افزایش محبوبیت کاردانو

براساس داده‌های گوگل ترند جستجوی بیت‌کوین در اینترنت به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسیده و این درحالی است که این ارز در یک ماه گذشته روند صعودی خود را شروع کرده است.

به گزارش گلدنیوز به نقل از تجارت نیوز، براساس داده‌های گوگل ترند جستجوی بیت‌کوین در اینترنت به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسیده و این درحالیست که این ارز در یک ماه گذشته روند صعودی خود را شروع کرده است.

بسیاری از تحلیلگران بازار رمزارزها از میزان جستجوی رمزارزها در گوگل برای تشخیص احساسات فعالان بازار استفاده می‌کنند. اخیرا یک تحلیلگر در توئیتر خود اعلام کرده که کاهش جستجوی بیت‌کوین در گوگل به این معناست که هیاهو در بازار کاهش یافته است.

اگر به نمودار بلندمدت جستجوی عبارت بیت‌کوین در گوگل ترند نگاه کنید متوجه می‌شوید که برخلاف روند صعودی بیت‌کوین جستجوی این ارز به طرز چشمگیری کاهش یافته است. زمانی که بیت‌کوین تا ۶۴ هزار دلار صعود کرد شاخص جستجو به عدد ۸۰ رسید و بیشترین جستجو این ارز در گوگل به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد.

از لحاظ تاریخی ریزش شاخص جستجوی بیت‌کوین به زیرعدد ۲۵ با شروع روند نزولی چند ساله هم‌زمان شده است. مثلا در سال ۲۰۱۸ زیرش شاخص جستجو زیر عدد ۲۵ روند نزولی چند ساله را به دنبال داشت و همچنین صعود این شاخص در سال ۲۰۲۰ باعث شروع روند صعودی بازار و رشد بیت‌کوین تا ۶۴ هزار دلار شد.

کاردانو در گوگل ترند

اگرچه جستجوی بیت‌کوین در گوگل کاهش یافته اما برخی آلت‌کوین‌ها مانند کاردانو بعد از آپدیت جدید خود با افزایش محبوبیت در فضای وب همراه شده است.

شاخص جستجوی کاردانو در سال ۲۰۱۸ به عدد ۳۸ رسید و همین موضوع باعث شد تا این ارز به قیمت ۱/۳۰ دلار برسد. اما قبل از سقوط بازار در ماه می بالاترین سطح جستجوی کاردانو رقم خود و باعث افزایش قیمت این ارز تا محدوده ۲/۵ دلار شد.  این روزها جستجوی کاردانو در گوگل در حال افزایش است و شاخص جستجو روی عدد ۶۰ قرار دارد و این موضوع با افزایش قیمت تا محدوده ۳ دلار هم‌زمان شده است.

کارشناسان با استناد به اینکه همیشه حرکت توده مردم به سمت سرمایه‌گذاری در ارزها دیجیتال با اوج گرفتن شاخص جستجو همراه بوده عقیده دارند صعود قیمت بیت‌کوین از محدوده ۳۰ هزار دلار بیشتر به دلیل سرمایه‌گذاری و خرید بیت‌کوین توسط موسسات بزرگ و نهنگ‌ها است.

کارشناسان می‌گویند: روند صعودی بیت‌کوین در صورتی می‌تواند ادامه پیدا کند که سرمایه‌گذاران جدید وارد بازار شوند و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اندازه‌گیری سرمایه‌گذاران جدید شاخص جستجو است و به نظر می‌رسد روند صعودی بیت‌کوین به نوعی وابسته به صعود شاخص جستجو باشد.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

بیت کوین

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت