روند افزایشی طلا معکوس شد

روند افزایشی طلا معکوس شد

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا که سرمایه گذاران در آستانه انتشار گزارش اشتغال آمریکا محتاط شده بودند، کاهش پیدا کرد.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/10 | 00:06

نظری ثبت نشده

روند افزایشی طلا معکوس شد

به گزارش گلد نیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۰۶ درصد کاهش، به ۱۸۱۷ دلار و پنج سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۱۶ دلار رسید.در این راستا روند افزایشی طلا کاهش یافت.

دلار که رابطه معکوس با طلا دارد، پس از این که روز گذشته به پایینترین حد در بیش از سه هفته اخیر نزول کرد، در معاملات روز جاری افزایش یافت.

روند افزایشی طلا معکوس شد

در میان آمار اقتصادی جدید، شاخص اعتماد مصرفی کنفرانس بُرد آمریکا ۱۱۳.۸ واحد بود که پایین‌ترین رکورد شش ماهه به شمار رفت. با توجه به این که احیای بازار کار یکی از پیش شرطهای بانک مرکزی آمریکا برای آغاز تعدیل خرید اوراق قرضه است، بازار اکنون منتظر انتشار این گزارش در روز جمعه است.

خرید اوراق قرضه و وضعیت طلا

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: اشتغال جدید بالای یک میلیون، انتظارات برای آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه را تقویت کرده و برای طلا منفی خواهد بود یا به عبارتی روند افزایشی طلا معکوس خواهد شد اما اگر آمار حدود ۷۰۰ هزار شغل باشد، نگرانیهای مذکور رفع شده و قیمت طلا تقویت می شود. وی تصریح کرد طلا فاقد نیروی صعودی کافی برای فاصله گرفتن از محدوده میانگین قیمت ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه است.

در آسیا اقیانوسیه شاخص مدیران خرید بخش تولید کایشین چین ۴۹.۲ واحد بود که پایین‌تر از حد مطلوب بود و تولید ناخالص داخلی استرالیا بر مبنای سه ماهه ۰.۷ درصد و بر مبنای سالانه ۹.۶ درصد رشد کرد.

بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان

بر اساس گزارش اینوستینگ، ذخایر طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۰.۲۶ تن رسید که پایینترین سطح از آوریل سال ۲۰۲۰ بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره ثابت بود و در ۲۳ دلار و ۸۸ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و هر اونس پالادیم ۰.۵ درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

قیمت طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت