عبور قیمت سکه از مرز حساس /دلار صعودی شد

عبور قیمت سکه از مرز حساس -دلار صعودی شد

قیمت دلار بازار داخل با وجود سیگنال کاهشی بازار مجاور هرات افزایش یافت و به مرز 27 هزار و 200 تومان نزدیک شد. قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار از مرز حساس عبور کرد.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/14 | 00:06

نظری ثبت نشده

عبور قیمت سکه از مرز حساس -دلار صعودی شد

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا که عصر روز گذشته روی 27 هزار و 50 تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز رشد کرد و روی 27 هزار و 170 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار در ادامه معاملات بازهم افزایش یافت و تا مرز حساس 27 هزار و 200 تومان نیز رسید. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه روز روی 27 هزار و 220 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در بازار هرات در این مقطع زمانی 27 هزار و 50 تومان بود. بر این اساس سیگنال بازار مجاور هرات به بازار ایران نزولی بود. 

واکنش قیمت دلار به تقویت موضع ایران در مذاکرات

به نظر می‌رسد سیگنال سخنان رئیس‌جمهور در شب گذشته به قیمت دلار صعودی بود، برخی فعالان بازار از سخنان رئیس جمهور جدید استنباط کردند که مذاکرات برای ایشان در اولویت اول نیست. گزارشی از بلومبرگ نیز توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است، مبنی بر اینکه ایران با نیرو گرفتن از حمایت روسیه و چین، مواضع خود برای مذاکرات هسته‌ای را تقویت می‌کند.

در نتیجه این احتمال مطرح می‌شود که ایران فهرستی از سازش‌های مورد تقاضای خود برای بازگشت به برجام را در مقابل واشنگتن قرار دهد و این مسئله موجب شود مذاکرات به سال آینده کشیده شود یا به طور کلی سقوط کند. در حالت عادی انتظار می‌رود واکنش قیمت دلار به این تحلیل‌ها صعودی باشد.

عبور قیمت سکه از مرز حساس

قیمت سکه امامی عصر روز گذشته مرز 12 میلیون تومان را از دست داد و روی 11 میلیون و 990 هزار تومان قرار گرفت اما در شروع معاملات امروز به رشد قیمت دلار واکنش نشان داد و روی 12 میلیون و 90 هزار تومان قرار گرفت.

با احتساب قیمت 1828 دلار برای طلا و قیمت 27 هزار و 180 تومان برای دلار ، اندازه حباب قیمتی سکه 3.35 درصد به دست می‌آید. مشاهده می‌شود اندازه حباب سکه نسبت به روز گذشته قدری بزرگ شده است.

در روز تعطیلی بازار طلای جهانی با رشد قیمت دلار حباب قیمتی سکه بزرگ شد و این امر می‌تواند حاکی از حساسیت زیاد تغییرات قیمتی دلار برای سکه در بازه زمانی کنونی باشد. البته پیش‌بینی‌های افزایشی در مورد آینده قیمت طلا نیز قدری قدرت گرفته‌اند که این مسئله نیز می‌توانست به رشد قیمت سکه کمک کرده باشد.

سکه امامی

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در معاملات امروز مسیر افزایشی را دنبال کرد. افزایش قیمت دلار احتمالا تحت تاثیر کمرنگ شدن امیدها به احیای برجام اتفاق افتاد، زیرا سیگنال بازار مجاور هرات به بازار داخل کاهشی بود. قیمت سکه امامی تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و اندازه حباب قیمتی آن نیز قدری بزرگ شد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت سکه

قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت