بیت‌کوین بر قله چهارماهه / سه دلیل افت قیمت طلا

بیت‌کوین بر قله چهارماهه - سه دلیل افت قیمت طلا

قیمت طلا تحت تاثیر افزایش بازدهی اوراق، تقویت دلار و رشد قراردادهای آتی بازار سهام مرز حساس را از دست داد.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/16 | 00:06

نظری ثبت نشده

بیت‌کوین بر قله چهارماهه - سه دلیل افت قیمت طلا

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت بیت‌کوین در ساعت 13 و 6 دقیقه عصر به وقت ایران روی 51 هزار 412 دلار قرار داشت. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 52 هزار و 854 هزار دلار ثبت شده بود و سرمایه بازار این ارز دیجیتال به 978 میلیارد دلار رسیده بود. قیمت بیت‌کوین از 12 اردیبهشت در این حوالی قرار نگرفته بود. در نتیجه قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته به نوعی رکورد 4 ماهه خود را ارتقاء یافت. بیشترین و کمترین قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته حدود 3.6 درصد اختلاف داشتند.

بیت کوین و دلار

قیمت اتریوم در ساعت 13 و 15 دقیقه عصر به وقت ایران روی 3 هزار و 778 دلار قرار داشت. تغییرات قیمتی آن نسبت به 24 ساعت گذشته منفی بود و سرمایه آن به 452 میلیارد دلار رسیده بود. بیشترین و کمترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 5.6 درصد اختلاف داشتند.

دلایل افت قیمت طلا چه بودند؟

قیمت طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت حوالی 1826 دلار آغاز کرد، قیمت طلا در اولین ساعات معاملات امروز مسیر کاهشی را دنبال کرد و مرز 1820 دلار را از دست داد. قیمت طلا در ساعت 13 و 20 دقیقه عصر به وقت ایران روی 1813 دلار قرار داشت.

شاخص دلار در پی افزایش بازدهی اوراق خزانه رشد کرد و برخی تحلیل‌گران معتقدند علت اصلی افت قیمت طلا نیز همین بوده است. قراردادهای آتی بازار سهام آمریکا نیز رو به رشد هستند و این عامل نیز می‌توانست به افت قیمت طلا کمک کرده باشد. البته تمامی اخبار برای طلا منفی نیستند، احتمال به تعویق افتادن برنامه‌ تیپرینگ فدرال رزرو و تصویب بسته‌های محرک بیشتر در چین توسط برخی از تحلیل‌گران مطرح می‌شود، در صورتی که این پیش‌بینی‌ها محقق شوند، احتمالا واکنش مثبت قیمت طلا را در پی خواهند داشت.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

بیت کوین

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت