پیش بینی بازار دلار امروز

پیش بینی بازار دلار امروز

قیمت دلار در محدوده خط قرمز بازار ساز در حال نوسان اندک است. این درحالی است که در بازار برای ورود ناخدا فرش قرمز پهن شده شده است.

طیبه شهبازی(نویسنده)

1401/11/17 | 00:11

نظری ثبت نشده

پیش بینی بازار دلار امروز

به گزارش گلدنیوز ، قیمت دلار روز گذشته نوسان محدودی را تجربه کرد و در همان محدوده روز های قبل به فروش رسید. این در حالی بود که در بازار فرش قرمز برای ورود ناخدا پهن شده شده بود و معامله گران تصور می کردند با ورود ناخدا نرخ آن نزولی خواهد شد. با این حال ناخدا نیامد و نرخ دلار هم پایین نیامد.

اقدامات بازار ساز برای کنترل نرخ ارز


بررسی های به عمل آمده نشان می دهد اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز مانند افزایش سقف فروش ارز سهمیه‌‌ای از ۲هزار به ۵هزار دلار، اقدام برای راه‌‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا و افزایش سود بانکی حساب‌‌های بلندمدت، به این منظور انجام گرفت که از رشد سریع قیمت در بازار ارز جلوگیری شود.

قیمت دلار در محدوده خط قرمز بازار ساز در حال نوسان اندک است.ا زسوی دیگر تغییر قیمت‌‌ها در بازارهای موازی به بازار تهران، سیگنال افزایش قیمت می‌دهند، چراکه درهم امارات و دلار سلیمانیه، رشد محدودی را تجربه کردند.

پیش بینی بازار دلار امروز

پیش بینی ها چه میگویند؟

برخی از کارشناسان و فعالان بازار ارز ، معتقدند که بازارساز با قدرت در برابر نیروهای افزایشی قیمت دلار ظاهر می‌شود و با افزایش عرضه ارز مانع از رشد قیمت معنی‌‌دار اسکناس آمریکایی خواهد شد.

از این‌‌رو به باور برخی، در صورت رشد قیمت دلار در ابتدای روز معاملاتی، به مرور میزان فروش‌های ارزی بیشتر خواهد شد، چرا که معامله‌‌گران انتظار افزایش عرضه بازارساز را دارند و ترجیح می‌دهند خود را در معرض این ریسک قرار ندهند.

با این حال عده ای از معامله گران می گفتند در صورتی که نرخ دلار در هرات و نرخ حواله درهم صعودی شود قدرت معامله گران کاهشی تضعیف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی بازار طلا در هفته سوم بهمن

منبع: اقتصاد نیوز

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

برتر

قیمت دلار

نرخ ارز

بازار دلار

بازار ساز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت